Δράση στα Πλαίσια της Αυτοαξιολόγησης

Στα πλαίσια της υλοποίηση της δράσης μας με θέμα : «Η βελτίωση των σχέσεων ανάμεσα στους μαθητές, η ενδυνάμωση της συνεργασίας και επικοινωνίας μεταξύ τους , ώστε να αλληλοεπιδρούν αρμονικά και δημιουργικά» , έγινε στο Σχολείο μας ( 1 Ο ΕΚ Αθηνών), με βασικούς στόχους :
– Στην ανάπτυξη πρακτικών για την αποφυγή βίας και εντάσεων μεταξύ των μαθητών / μαθητριών στην Τάξη και στο Σχολικό περιβάλλον.
– Στην ανάπτυξη της εν συναίσθησης και στην καλλιέργεια κλίματος αμοιβαίου σεβασμού, και αποδοχής μεταξύ των μαθητών / μαθητριών .
– Στην αρμονική και δημιουργική αλληλεπίδραση των μαθητών / μαθητριών καθώς και στην ολόπλευρη ανάπτυξη τους.

Δείτε, παρακάτω τις αφίσες τις οποίες δημιούργησαν οι μαθητές στα πλαίσια της δράσης: